PROVOZNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ JÍDELNY

VNITŘNÍ ŘÁD ŠJ.doc (75264)

Vyplývá z předpisů v platném znění :

• Vyhlášky č. 410/2005 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na prostory a provoz škol a zařízeni, ve znění pozdějších předpisů;

• Vyhlášky č. 137/2004 Sb. o hygienických požadavcích na stravovací služby;

• Ze zákona o ochraně zdraví č. 258/2000 Sb.

• Nařízení evropského parlamentu č. 852/2004.

Obecné zásady:

• Zákaz vstupu do školní jídelny osobám, které se nestravují.

• Zákaz kouření a konzumace alkoholu v celém objektu zařízení školního stravování.

• Nárok na dotované jídlo přísluší jen ve dnech školního vyučování.

Organizace provozu stravování:

• Vstup do školní jídelny k odběru obědů je umožněn od  10.15 – 14.00 hod.

• Výdejní doba pokrmů je určena: pondělí až pátek          11.30 – 13.45 hod.

• Výdej obědů cizím strávníkům je v době od: 10.15 – 10. 45 a 13.45 – 14.00 hod.

• V době nemoci má dítě nárok na oběd pouze první den nemoci, na další dny je nutné obědy odhlásit.

• Rodiče mohou 1. den nemoci dítěte oběd vyzvednout do jídlonosiče v mateřské škole anebo po předchozí domluvě s mateřskou školou ve školní jídelně.

• K přihlašování a odhlašování stravy: den předem do 12.00 hod. telefonicky do MŠ nebo osobně.

• Platbu je možno hradit trvalým příkazem, složenkou nebo platbou v hotovosti u vedoucí školní jídelny anebo v mateřské škole.

• Jídelní lístek na stávající týden je vyvěšen před vstupem do jídelny nejpozději v pondělí, je vyvěšen na informační nástěnce v MŠ.

Stravné dětí MŠ:  (rodiče hradí potraviny)           svačina   oběd   svačina  Kč

Potraviny:     1. kategorie (děti do 6 ti let)          7     +   17     +    6    =  30

2. kategorie (děti 7-leté)              8     +  18     +    6     =  32

Věcná režie:  8,-- Kč   (hradí zřizovatel), mzdová režie: 25,-- Kč (hradí stát)